Znaczenie diety w codziennym życiu

Start: 11 lipca, 2015 11:00:00
Koniec: 11 lipca, 2015 17:00:00
Adres: Al Jana Pawła II 78, Kraków Budynek Akademii Wychowania Fizycznego

Opis szkolenia

1) Podstawowe składniki diety i ich wpływ na nasz organizm
2) Dieta a choroby układu trawiennego
3) Szkodliwe składniki naszej diety
4) Wspomaganie odporności
5) Dieta i rytm dobowy naszego organizmu
6) Dieta a hormony
7) Bilans kaloryczny i wydatek kaloryczny
8) Dieta sportowca

Dzień 1. 11 lipca, 2015, 11:00:00 - 17:00:00

11 lipca w nowym budynku krakowskiego AWF, odbył się kurs "Znaczenie diety w codziennym życiu". Wykład poprowadził, świetnie znany wszystkim sympatykom sportowego stylu życia, Michał Karmowski.

Uczestnicy kursu dowiedzieli się, między innymi, jak prawidłowo wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, jak ułożyć odpowiednią dla siebie dietę i na jakich produktach spożywczych ją oprzeć. Prowadzący wytłumaczył również dlaczego należy unikać jedzenia bananów, jaki wpływ na organizm osoby odchudzającej mają produkty nabiałowe oraz dlaczego niektóre produkty zbożowe są szkodliwe dla naszego układu pokarmowego. Michał Karmowski bardzo wnikliwie omówił niektóre schorzenia, których występowanie ściśle powiązane jest z naszym stylem życia i nawykami żywieniowymi. Radził co zrobić by ich uniknąć oraz jak postępować w przypadku ich zdiagnozowania.

Nie obyło się również bez solidnej dawki wiedzy na temat diety i suplementacji sportowców wyczynowych i zawodników kulturystyki. Michał jak zwykle emanował energią i pozytywnie przekonywał wszystkich do aktywnego stylu życia. Kursanci bardzo aktywnie uczestniczyli w seminarium i zadawali wiele pytań. Na koniec każdy miał okazję chwilę porozmawiać z Michałem, zrobić sobie wspólne zdjęcia czy przybić piątkę.

Nasza strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki Zamknij